پایگاه خبری اقتصادی و تحلیلی نیوزبانک

جستجو

آرشیو اخبار برگزیده

اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه تا ۲ ماه آینده

خبرهای بانکی- عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس به رفع ایرادات و ابلاغ قانون مالیات بر عایدی سرمایه تا دو ماه آینده تاکید کرد و گفت: اجرای این قانون حتمی است و جزییات آن بعد از تصویب به صورت شفاف اعلام خواهد شد.

واکنش صراف‌ها به افزایش سرمایه ۲۵ میلیاردی

خبرهای بانکی-عضو کانون صرافان ایران با بیان اینکه افزایش سرمایه صرافی‌ها می تواند منجر به خروج ناخواسته تعدادی از صراف‌ها از دایره فعالیت شود، گفت: این درحالی‌است که صراف‌های غیرمجاز با تراکنش میلیاردی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

پارادوکس استقلال بانک مرکزی و طرح‌های تکلیفی

خبرهای بانکی-یک اقتصاددان گفت: هرچقدر استقلال بانک مرکزی خدشه دار شود به این مفهوم است که هدفگذاری‌های این نهاد پولی محقق نخواهد شد که در این صورت شاهد رشد نقدینگی، رشد پایه پولی و در نهایت تورم خواهیم بود.

بیانیه انجمن روابط عمومی ایران

خبرهای بانکی-روابط عمومی نهادی است که برای تسهیل ارتباط میان سازمان‌ها با ذینفعان و مخاطبان و برای تاثیر گذاری و تاثیرپذیری افکار عمومی ایجاد شده و با حفظ ارتباط دو سویه و جلب اعتماد و مشارکت مردم با سازمان‌ها برای کمک به اهداف، نگرش‌ها و درک متقابل برای پویایی و رشد سازمان‌ها فعالیت می‌کند. با این وجود همواره به دلایل مختلفی همواره مورد بی‌توجهی و غفلت قرار گرفته است

جزییات تصمیمات بورسی بانک مرکزی

خبرهای بانکی-رییس کل بانک مرکزی از موافقت این بانک با تصمیماتی از جمله اعطای تسهیلات به کارگزاری‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری و اصلاح نرخ تسعیر دارایی‌های ارزی بانک‌ها در راستای حمایت از بازار سرمایه خبر داد.

تحلیل تحولات اقتصاد کلان و اقدامات بانک مرکزی در سال 1399

رشد دوازده ماهه پول از اوج خود یعنی 88.6 درصد در مهرماه 1399 به 61.7 درصد در پایان سال 1399 کاهش یافته که حاکی از تقویت ماندگاری سپرده‌ها در ماه‌های اخیر بوده و تاییدی بر کاهش انتظارات تورمی و استقبال بیشتر از سپرده‌گذاری بلندمدت در بانک‌هاست.