پایگاه خبری اقتصادی و تحلیلی نیوزبانک

جستجو

راهکارهای افزایش رتبه الکسا

راهکارهای افزایش رتبه الکسا

به زبان ساده، رتبه الکسا (Alexa Rank)، سیستم رتبه بندی سایتها است به طوری که اساس رتبه بندی آن، میزان ترافیک هر وب سایت است که این ترافیک بر اساس تعداد کاربران یا بازدید کنندگان وب سایت است که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند، شمارش می شود.

به گزارش نیوزبانک، رتبه بندی ترافیک الکسا بر اساس آرشیو سه ماهه اطلاعات کاربران استفاده کننده نوار ابزار الکسا و همچنین تعداد صفحات بازدید شده و تعداد کاربران هر سایت است. در مرحله ابتدایی، الکسا تعداد صفحات دیده شده هر سایت را در وب به صورت روزانه محاسبه می کند. رتبه بندی اصلی الکسا بر اساس موقیعت مکانی و دو ویژگی ذکر شده در بالا، در بازه زمانی مشخص تعیین می شود. (پس رتبه یک سایت مستقیما تحت تاثیر هم تعداد بازدیدکنندگان سایت و هم تعداد صفحات که در اینترنت توسط کاربران دیده شده است می باشد.)

افزایش رتبه سایت در الکسا alexa ساده تر از افزایش رتبه در گوگل، یا افزایش رتبه سایت در یاهو نیست. افزایش رتبه و رنک در الکسا، به دلیل نوع گزارشهای این سایت با مفهوم توسعه کسب و کار الکترونیک کاملا به یک بازاریاب حرفهای با تجربه بازاریابی الکترونیک، نیازمند تسلط به شیوههای نوین تبلیغات الکترونیکی طبق دانش روز دنیاست. در اینجا با انجام برخی ترفندها ممکن است تنها رتبه و رنگ شما در الکسا بالاتر رود، ولی گزارشها و آمار مربوط به تبدیل بازدیدکننده به مشتری طبق گزارشهای قبل سر جای خود باقی بماند.یکی از مهمترین گزارشهای الکسا مربوط به فرار بازدیدکننده پس از مشاهده صفحه اول یا ترک سایت توسط بازدیدکننده پس از جستجو در موتور جستجو و کلیک روی لینک سایت است. وب سایت شما دقیقا مانند یک شرکت یا یک فروشگاه میتواند نوع مشتری خود را جذب کند. یک فروشگاه شیک در نقطهای از شهر که اجناس برند و اصطلاحا با کیفیت را با قیمت بالا میفروشد، با فروشگاهی که در منطقهی دیگری از شهر که اجناسی با یک بیستم قیمت و کم کیفیت ارائه میکند، تفاوت دارد، و هر کدام مشتری مخصوی به خود. همین امر در مورد سایت شما نیز صادق است.در اینجا شیوه هایی که شما می توانید برای بالا بردن الکسا رنک خود استفاده کنید، ذکر شده است. بسیاری از این موارد از تجربیات وبمسترهایی است که نتایج مثبتی در رتبه بندی الکسا داشته اند:
•برای افزایش رتبه الکسا، به جای تمرکز بر روی شیوه های مصنوعی افزایش رتبه الکسا، بر روی توسعه و افزایش کیفیت محتوا تمرکز کنید که علت اصلی جذب بازدید کننده است.
•محتویات با لینکهای با ارزش بهترین و طبیعیترین شیوه برای افزایش ترافیک و رتبه الکسا می باشد.
نوار ابزار الکسا را نصب کنید یا وضعیت افزودنیهای مرورگر فایرفاکس را تنظیم کنید. سایت یا وبلاگ خود را به عنوان خانه اصلی انتخاب کنید. این اولین قدم است. برای نصب این نوار ابزار بر روی عبارت Alexa Toolbar کلیک کنید.
• ابزار رتبه الکسا را در وب سایت خود قرار دهید. این سبب دریافت تعداد قابل توجهی کلیک روزانه میشود. بنا به گزارش برخی، هر کلیک به عنوان یک بازدید کننده حساب می شود، حتی اگر کاربران از نوار ابزار استفاده نکرده باشند.
• دیگران را تشویق کنید که از نوار ابزار الکسا استفاده کنند. این امر شامل دوستان و وبمسترها به عنوان اصلیترین بازدید کنندگان و خوانندگان سایت می شود.
• در یک دفتر کار می کنید یا در شرکت خودتان؟ نوار ابزار الکسا یا افزودنیهای مرورگر فایرفاکس را در روی همه کامپیوتر های نصب کنید و وب سایت خود را به عنوان صفحه اصلی (صفحه خانه) برای همهی مرورگرها تنظیم کنید. بهتر است بدانید که این راه وقتی جواب می دهد که از آیپیهای داینامیک یا مختلف استفاده شود.
• از دوستان بخواهید که برای پروفایل وب سایت شما در الکسا نظر و امتیاز بدهند. این به طور مستقیم بر روی رتبه تأثیرگذار نیست اما به هر حال ممکن است کمک کند.
• درباره الکسا بنویسید. وبمسترها و وبلاگ نویسان دوست دارند درباره روشهایی که رتبه الکسای آنها را افزایش میدهد بخوانند. آنها به شما لینک میکنند در نتیجه ترافیک سایت شما افزایش می یابد. این امر کمکم روی رتبهی الکسای شما تاثیر می گذارد.
• آدرس تان را در اتاقهای گفتگوهای یا فرومهای وبمسترها مطرح کنید. وبمسترها معمولا نوار ابزار را نصب کردهاند. شما وبمسترها را به سمت سایت خود می کشید و به آنها مطالب و نکات مفید پیشنهاد میکنید. همچنین این راه خوبی برای ایجاد ارتباط برای به اشتراک گذاشتن مقالههای مفیدتان با دیگران است.
•محتویاتی دربارهس وبمسترها بنویسید. این میتواند دربارهی دامنهها و سئو (بهینه سازی وب سایتها) باشد.
•در شبکه های اجتماعی آسیایی پست بگذارید. برخی از وبمسترها گفته اند که کاربران آسیای شرقی وب بیشترین طرفداران نوار ابزار الکسا و قضاوت درصدی الکسا می باشند. اگر وقت این کار را دارید، حتما امتحانش کنید.
• یک بخش ابزار وبمسترها را در سایتتان بسازید. این یک قطب مغناطیسی برای وبمسترها است تا از سایت شما را بازدید کنند و به ابزارها دسترسی داشته باشند.
• در سایتهای پر بازدید عضو شوید. این امر معمولا تعداد زیادی بازدیدکننده به سمت سایت شما می آورد و مطمئنا بر روی رتبه الکسای شما تاثیر مثبتی می گذارد.
• از نمایش تبلیغات کلیکی استفاده کنید. در موتورهای جستجو مثل گوگل تبلیغات بدهید یا به دنبال عباراتی باشید که بیشتر جستجو می شود. زمانی تبلیغات شما مفیدتر خواهد بود که درباره مواردی باشد که مخاطبین به آن نیاز دارند.
• یک دسته بندی برای الکسا در بلاگ خود بسازید و هر مقاله و خبری که دربارهی الکسا می شنوید در آن بنویسید. این باعث می شود که وبمسترها یا بازدید کنندگانی که به طور گاهگاه جستجو میکنند به راحتی به منابع شما دسترسی داشته باشند و این به رتبه شما در موتورهای جستجو کمک می کند.
• لینک و بنر وبمستر فروم ها (تالارهای گفتگو) و وب سایت ها را در سایت خود قرار دهید. نمایش یک تبلیغ برجسته و عالی ترافیک زیادی به سمت وب سایت شما خواهد آورد. و سبب افزایش قابل توجه رتبه الکسای سایت شما می شود.

نظرات

۰ نظر

در صورتی که می خواهید پاسخ خود را دریافت کنید، ایمیل خود را وارد نمایید
ارسال نظر ...
نظری برای نمایش موجود نیست ، شما اولین نفری باشید که نظر می دهید!