پایگاه خبری اقتصادی و تحلیلی نیوزبانک

جستجو

آرشیو اخبار برگزیده

جزییات طرح سپرده‌گذاری ارزی

خبرهای بانکی - یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب کلیات طرح سپرده ارزی در این کمیسیون گفت که در صورت تصویب نهایی این طرح مردم به سپرده‌گذاری ارزهای خانگی تشویق خواهند شد.

راهکارهای مدیریت هیجانات بازار ارز

خبرهای بانکی - عضو کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با اشاره به لزوم مدیریت بازار ارز در ایام پایانی سال گفت: سیاست بانک مرکزی باید پیش‌بینی‌پذیری اقتصاد و بازار ارز باشد.

تشویق بدحسابان بانکی

خبرهای بانکی - مجلس برای دومین سال متوالی «بخشودگی جرایم بانکی بدهکاران» را در بودجه کشور گنجاند تا راهی برای کاهش مطالبات معوق بانک ها باز شود؛ در حالی که کارشناسان از این رویه به عنوان «تشویق بدهکاران و بدحسابان» یاد می کنند.

رییس کل بانک مرکزی؛

آسیب شناسی ارز ۴۲۰۰ تومانی در دستور کار دولت

خبرهای بانکی - رییس کل بانک مرکزی عنوان کرد که اشکالات سیستم توزیع باعث شده تا تاثیر اولیه ارز ۴۲۰۰ تومانی در کنترل شوک قیمتی، به تدریج ضمن ایجاد رانت باعث افزایش سطح عمومی قیمت‌ها شود.

رئیس جمهور:

گام دوم اصلاحات بانکی آغاز شد

خبرهای بانکی - رئیس جمهور با بیان اینکه دولت گام دوم را برای اصلاحات بانکی آغاز کرده است، گفت: یکی از این گام‌ها ادغام بانک‌های نیروهای مسلح در بانک سپه است که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

پدیده رمز ارز چالشی بزرگ برای بانک‌های مرکزی

خبرهای بانکی - دبیر انجمن فین تک گفت: پدیده رمز ارز در کشور حوزه بسیار پُر چالشی برای بانک مرکزی خواهد بود، همانطور که رمز ارزها چالشی بزرگ برای بانک‌های مرکزی و قانونگذاران سیستم اقتصادی و بانکی بوده‌اند.

پایش مسیر پول‌ها در شبکه بانکی کلید خورد؛

اعلام علت انتقال وجه و مورد مصرف در فرم‌های انتقال وجه

خبرهای بانکی - با تصمیم بانک مرکزی، از این پس هر یک از مشتریان نظام بانکی، باید برای انتقال وجه باید علت انتقال و مورد مصرف را در یکی از آیتم‌ فرم‌های انتقال وجه در شبکه بانکی، اعلام نمایند.

پنج دلیل افزایش تقاضا در بازار ارز

خبرهای بانکی - دبیر کل کانون صرافان ایرانیان پنج دلیل افزایش تقاضا در بازار ارز، در روزهای نخستین اسفندماه را برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی بازار متشکل ارزی، اثرگذاری دلالان و سفته بازان بر بازار کمرنگ شود.

جزئیات ادغام بانک‌های نظامی

خبرهای بانکی - ادغام بانک‌های نظامی به خانه آخر خود رسیده و در حال تصمیم‌گیری برای جزئیات این ادغام است که به نظر می‌رسد قرار است این بانک‌ها در یک بانک دولتی ادغام شوند و در عین حال مدیرعامل بانک قوامین بانک‌داری خصوصی را در ایران شکست خورده می‌داند و معتقد است که بانک‌داری فعلاً باید دولتی‌سازی شود.

ترازنامه سال 96 بانک مرکزی تصویب شد

خبرهای بانکی - ترازنامه بانک مرکزی مربوط به سال مالی منتهی به اسفند 1396 امروز (دوشنبه) در مجمع عمومی این بانک که به ریاست رییس جمهوری برگزار شد، بررسی و به تصویب اعضا رسید.

همتی در مجمع سالانه بانک مرکزی؛

ذخایر اسکناس در حد مطلوب است

خبرهای بانکی - رییس کل بانک مرکزی، ذخایر اسکناس کشور و همچنین ذخایر ارزی در خارج از کشور را بسیار مناسب ارزیابی کرد و گفت: این شرایط در آینده بهتر خواهد شد.

خرید سکه با خودپرداز امکانپذیر شد

خبرهای بانکی - با تولید و ورود دستگاه خودپرداز فروش سکه طلا به کشور و استقرار دستگاه‌های VTM با قابلیت خرید سکه طلا در بانک‌ها، امکان خرید انواع سکه برای مردم فراهم شد.