پایگاه خبری اقتصادی و تحلیلی نیوزبانک

جستجو

آرشیو اخبار برگزیده

شناسایی ۱۴۵۰۰ فرار مالیاتی از حساب‌های بانکی

خبرهای بانکی- از سال‌ جاری و با کاهش شدید درآمدهای نفتی، مالیات به‌عنوان مهم‌ترین رکن منابع بودجه معرفی شد. برهمین اساس دولت سعی کرد تا بدون افزایش نرخ‌های مالیاتی و فشار به مؤدیان جدید سهم مالیات را از منابع بودجه افزایش دهد. درهمین راستا اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم یکی از مهم‌ترین لوایحی است که از سوی دولت دنبال می‌شود.

چالش‌های اجرای مالیات بر خانه‌های خالی

خبرهای بانکی-برای طراحی یک بسته سیاستی اثربخش در برخورد با معضل خانه‌های خالی باید مکانیسم‌های اجرایی و قانونی به نحوی تدوین شود که با حداقل اصطکاک در برابر چالش‌های اجرایی مواجه شویم.

سرویس بورس به اسنپ اضافه شد

خبرهای بانکی-با توجه به استقبال گسترده مردم برای سرمایه‌گذاری در بازار بورس‌ و به منظور تسهیل دسترسی کاربران به خدمات مورد نیاز در این زمینه، سرویس «‌بورس» در سوپر اپلیکیشن اسنپ راه‌اندازی شد.

تکلیف بانک‌ها در مجامع برای ارائه اطلاعات تراکنش‌ها به سازمان مالیاتی

خبرهای بانکی- معاون وزیر اقتصاد از برنامه این وزارتخانه برای مکلف شدن بانک ها در مجامع خود برای ارائه اطلاعات تراکنش‌های بانکی به سازمان امور مالیاتی خبر داد و گفت: در صورت عدم تمکین برای آنها جریمه در نظر گرفته می شود.

نتایج پژوهش های علمی باید کاربردی واجرای آن برای مردم ملموس باشد

خبرهای بانکی- رییس کل بانک مرکزی گفت: نتایج پژوهش های علمی پژوهشکده باید به گونه ای باشد که کاربردی وآثار آن در سیاستگذاری های بانک مرکزی برای مردم ملموس باشد؛ بنابراین پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی می تواند با اجماع دیدگاه‌های مختلف صاحب‌نظران در این زمینه نقش مهمی ایفا کند.

صفر تا صد دریافت وام مسکن

خبرهای بانکی-به منظور اخذ تسهیلات مسکن از بانک عامل، مراحل 8 گانه‌ای وجود دارد که متقاضیان پس از طی آن‌ها موفق به دریافت وام مسکن خواهند شد.

پرداخت مالیات با چک چه شرایطی دارد؟

خبرهای بانکی-طبق اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، مؤدیان مالیاتی تا پایان امروز فرصت دارند تا اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار را ارائه کنند که در این راستا، این سازمان شرایط پرداخت بدهی مالیاتی با ارائه چک را نیز اعلام کرده است.

فقط ۱.۹ میلیون نفر سهام عدالت خود را فروختند

خبرهای بانکی-مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری بورس اوراق بهادار با بیان این که تاکنون ۱.۹ میلیون نفر سهام عدالت خود را فروخته اند، گفت: ۵ هزار و ۶۰۰میلیارد تومان به حساب این افراد واریز شده است.

انقباض پولی راهکار مدیریت اقتصاد کشور

خبرهای بانکی-با توجه به عدم امکان انقباض سیاست‌های بودجه‌ای دولت، به نظر می‌رسد که انقباض پولی تنها گزینه‌ای است که می‌تواند تا حدی انتظارات تورمی و روند شرایط اقتصاد کشور را تغییر دهد.