پایگاه خبری اقتصادی و تحلیلی نیوزبانک

جستجو

آرشیو اخبار برگزیده

بروزرسانی سامانه استعلام سهام عدالت

خبرهای بانکی-سامانه استعلام لحظه‌ای ارزش سهام عدالت به روز شد و ارزش سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲ هزار تومانی به حدود ۱۳ میلیون و ۷۸۹ هزار تومان رسیده است.

صادرکنندگان حداقل 70 درصد ارز حاصل از صادرات خود را به کشور بازگردانند

خبرهای بانکی- رئیس کل بانک مرکزی گفت: شرایط صادرکنندگان و فشارهایی که به لحاظ شرایط تحریمی و زمان دریافت ارز حاصل از صادرات وجود دارد را درک می کنیم و همکاری لازم را در این زمینه خواهیم داشت اگر هم صادرکنندگان اعتراضی به نرخ پایه صادراتی محاسباتی در گمرک دارند حداقل ۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات خود را که پیش از این نسبت به بازگشت آن متعهد شده بودند را به کشور بازگردانند تا بشود درمورد آن درفرصت مناسب مذاکره و تصمیم گیری کنیم.

تمدید مهلت ثبت‌نام واحدهای گردشگری برای دریافت وام

خبرهای بانکی-دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد: مهلت ثبت‌نام واحدهای بسیار آسیب‌دیده از ویروس کرونا از جمله کسب و کارهای گردشگری و صنایع دستی در سامانه «کارا» تا پایان تیرماه تمدید شد.

احراز هویت از طریق مؤلفه‌های بیومتریک مقوم قوانین مبارزه با پول‌شویی است

خبرهای بانکی، مشاور مدیرعامل بانک تجارت گفت: احراز هویت غیرحضوری با مؤلفه‌های بیومتریک و از طریق ماشین مقوم قوانین پول‌شویی حاکم در نظام مالی کشور است؛ زیرا از دقت بیشتری برخودار و کپی از آن سخت است و خطای انسانی را به صفر می‌رساند.

مهلت آزادسازی سهام عدالت فعلا ادامه دارد

خبرهای بانکی-سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه فرصت انتخاب روش مستقیم برای مدیریت این سهام فعلا ادامه دارد، اظهار کرد: حدود یک میلیون نفر تاکنون سهام عدالت خود را فروختند.

بانک مرکزی:

نیما بستر معاملات ارزی است

خبرهای بانکی-روابط عمومی بانک مرکزی با اشاره به تجمع اعتراضی جمعی از واردکنندگان در مقابل ساختمان این بانک در خصوص عملکرد سامانه نیما، ضمن تصریح این موضوع که رسالت سامانه نیما ایجاد فضای مناسب برای اطلاع خریداران- فروشندگان و صادر کنندگان-وارد کنندگان ارز از میزان عرضه و تقاضا و تسهیل داد و ستد است، تاکید می کند که «نیما» پوشش ریسک‌های معمول تجارت را دربر نمی‌گیرد و چنانچه یکی از طرفین معامله از تعهدات خود تخطی کند، موضوع توسط مرجع قضایی پیگیری می شود.