پایگاه خبری اقتصادی و تحلیلی نیوزبانک

جستجو

آرشیو اخبار برگزیده

با تائید رئیس جمهور؛

طيب‌نيا عضو شورای پول و اعتبار شد

خبرهای بانکی - علی طیب‌نیا بر اساس پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی و تایید رئیس جمهور، جایگزین مسعود نیلی در شورای پول و اعتبار شد.

معاون اقتصادی بانک مرکزی مطرح کرد؛

حفظ ذخایر ارزی در اولویت بانک مرکزی

خبرهای بانکی - معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به انتقال تکانه‌های ارزی به سایر بازارها و افزایش نرخ تورم گفت: حفظ ذخایر ارزی برای مقابله با شـوک‌های احتمالی در آینده باید در اولویت برنامه‌های سیاست‌گذاران باشد.

مدیرعامل بانک ملی پاسخ داد:

تشریح علت عدم تامین ارز مورد نیاز زائران اربعین در داخل

خبرهای بانکی - مدیرعامل بانک ملی گفت: با توجه به منابع ارزی ایران در کشور عراق به واسطه صادرات برق و سایر طلب‌ها، در ابتدا درخواست‌مان این بود که دینار موردنیاز زائران در اختیار ما قرار گیرد و ما بتوانیم و با ساز و کارهای خودمان ارز را به متقاضیان تحویل دهیم، اما بانک مرکزی عراق این درخواست را نپذیرفت.

ابلاغ رویکردهای اصلی بودجه؛

بخشنامه بودجه سال ۹۸ به دستگاه‌ها ابلاغ شد

خبرهای بانکی - رییس جمهور با ابلاغ بخشنامه بودجه ۹۸، رویکرد اصلی بودجه سال آینده را «حفظ ثبات اقتصادی کشور، مهار تورم و صیانت از تولید و اشتغال، مقابله فعالانه با تحریم‌ها و تامین معیشت مردم» اعلام کرد.

نایب رئیس اتحادیه طلا:

مردم به هیچ عنوان طلای آبشده نخرند

خبرهای بانکی - نایب رئیس اتحادیه طلا، جواهر و سکه از شناسایی باند توزیع طلای آبشده تقلبی در تهران خبر داد و به مردم توصیه کرد به بهانه نپرداختن مالیات بر ارزش افزوده، به هیچ عنوان به سمت خرید طلای آبشده نروند.

معاون اول رییس جمهور ابلاغ کرد،

تسویه طلبکاران معادل بدهی قطعی با انتشار اوراق بهادار

خبرهای بانکی - معاون اول رییس جمهور تصویب نامه هیات وزیران مبنی بر تسویه طلبکاران معادل کل بدهی‌های قطعی اشخاص حقیقی و حقوقی تا پایان سال ۱۳۹۵ را از طریق انتشار اوراق بهادار با کسب رضایت طلبکاران را ابلاغ کرد.

توصیه رییس‌کل بانک مرکزی به سرمایه‌گذاران ارزی

خبرهای بانکی - رییس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۳ میلیارد دلار ارز برای واردات داور اختصاص یافت، به سرمایه گذاران ارزی نسبت به ریسک بالای سرمایه گذاری در این بخش هشدار داد.