پایگاه خبری اقتصادی و تحلیلی نیوزبانک

جستجو

خبرهای بانکی- قائم مقام بانک مرکزی شکل گیری کمیته های مشترک تخصصی میان ایران و پاکستان را لازمه برقراری و گسترش روابط اقتصادی و تجاری دانست و تأکید کرد این کمیته ها می تواند در رفع موانع اقتصادی و تجاری میان دو کشور موثر باشند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- بانک حکمت ایرانیان در اردیبهشت‌ماه امسال از «دیدی‌بود»،طرح شبکه اجتماعی کسب‌وکار رونمایی و از همه‌ی نهادهای اقتصادی کوچک و بزرگ دعوت کرد تا به این شبکه بپیوندند، از مزایای این شبکه هوشمند شفافیت مالی، مشارکت عمومی آحاد جامعه، منظم شدن اطلاعات کسب‌وکار و مبارزه مؤثر با قاچاق کالا شمرده می‌شود.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید باید زمینه هدایت بنگاه های اقتصادی به بحث نوسازی و فن آوری های جدید را فراهم کنند، همچنین لازم است واحدهای تولیدی که محصولات آنها در بازار خریدار ندارد فضای سرمایه گذاری را به واحدهایی که قدرت رقابت و فروش دارند، واگذار کنند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- بیست و هفتمین همایش بانکداري اسلامی روزهاي سه شنبه و چهار شنبه 9 و 10 شهریورماه 1395 با موضوع « تعامل نظام بانکداري بدون ربا با بانکداري بین الملل » با حضور صاحب نظران، اساتید دانشگاهی و کارشناسان بانکی در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- معاون نظارتی بانک مرکزی از ابلاغ بخشنامه ای جدید به بانک ها برای اراِئه تسهیلات خرد از مهرماه خبر داد و گفت: این بخشنامه بسیاری از مشکلات شهروندان عادی برای دریافت تسهیلات خرد را از بین می برد؛ زیرا بر اساس آن سه نوع کارت طلایی، نقره ای و برنزی برای شهروندان صادر می شود که سقف آن ۵۰ میلیون تومان است.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- صندوق‌های قرض‌الحسنه همکار با سازمان اقتصاد اسلامی ایران از اول شهریورماه سال جاری حداکثر به مدت یک سال، مجاز به فعالیت صرفاً در قالب قرض‌الحسنه در بازار پولی کشور شدند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- بانک مرکزی سنداصول 23 گانه «رهنمود مديريت ريسک نقدينگي براي مؤسسات ارايه‌دهنده خدمات مالي اسلامي به استثناي مؤسسات بيمه اسلامي(تکافل) و طرح‌هاي سرمايه‌گذاري جمعي اسلامي » را ترجمه و منتشر کرد.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- رییس پژوهشکده پولی و بانکی از تخصیص 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح اصلاح نظام بانکی و ذوب شدن انجماد دارایی بانک ها این تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط پرداخت می شود.

مشاهده متن کامل

اخبار آرشیو...

آخرین وضعیت شبه‌پول و نقدینگی در اقتصاد

خبرهای بانکی- با وجود توقف «ضریب فزاینده پولی»و«ضریب فزاینده نقدینگی»، استمرار روند نزولی و دورتر شدن ضریب فزاینده پولی از عدد یک و کاهش روند افزایش نقدینگی، خبری از علایم خوشایند از وضعیت نظام پولی نیست.

مدیر طرح و برنامه بانک مسکن خبر داد:

سپرده گذاری65590 نفری در صندوق پس انداز مسکن

خبرهای بانکی- مدیر امور طرح وبرنامه بانک مسکن با اشاره به اینکه بانک مسکن نسبت به کاهش نرخ سود تسهیلات اعلام آمادگی کرده است، گفت: ۶۵ هزار و ۵۹۰ نفر در صندوق پس انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری کردند.

معاون نظارت بانک مرکزی:

خرید کالاهای خارجی با کارت های اعتباری سه گانه مجاز است

نرخ سود 18 درصد است

خبرهای بانکی- معاون نظارت بانک مرکزی درباره نحوه تامین منابع کارت‌های اعتباری گفت: منابع این کارتها از منابع داخلی بانک‌ها تامین می‌شود و به تدریج جایگزین تسهیلات خرد گذشته خواهد شد.عرضه این دست از کارت‌ها در آینده یک انقلاب در بانکداری خواهد بود که مردم را از رفت و آمدهای بیهوده به بانک معاف می کند.

وزیر اقتصاد خبر داد:

افزایش ۳۴ درصدی قدرت خرید تسهیلات بانکی

۷۰ میلیارد دلار توافقنامه با خارجی ها امضا شد

خبرهای بانکی- وزیر اقتصاد با اعلام افزایش ۳۴ درصدی قدرت خرید تسهیلات بانکی در ۴ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: تاکنون ۷۰ میلیارد دلار توافقنامه با خارجی ها امضا شد.

مدیرکل سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه خبر داد:

حذف دلار از مبادلات ایران و کره جنوبی

حذف دلار از مبادلات ایران و کره جنوبی

خبرهای بانکی- مدیرکل سیاسی و بین الملل وزارت امور خارجه از حذف دلار و جایگزینی یورو در مبادلات اقتصادی ایران و کره جنوبی از روز دوشنبه هشتم شهریورماه سال جاری خبر داد.

رییس کل گمرک ایران:

واردات به بازرسی کالا از هفته آینده متصل می شود

خبرهای بانکی- رئیس کل گمرک با تاکید بر اینکه، همراه با دولت هستیم و از تولید حمایت می کنیم، تاکید کرد: در خصوص قاچاق باید سخت گیری شود و از هفته دیگر تمام واردات کالا به بازرسی کالا متصل می شود و از اتاق بازرگانی نیز درخواست کرده ایم که گواهی مبدا را الکترونیکی کند تا آسان سازی و روان سازی انجام گیرد.

اولین هفته معاملاتی شهریورماه رقم خورد؛

رشد 82 درصدی ارزمعاملات در بازار اول فرابورس

خبرهای بانکی- اولین هفته معاملاتی شهریورماه در بازار فرابورس ایران با دادوستد یک هزار و ۶۶۹ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۷ هزار و ۷۷۸ میلیارد ریال به پایان رسید.

طیب نیا در جمع فعالان اقتصادی عنوان کرد:

سهم 31 درصدی نفت از درآمدهای دولت

خبرهای بانکی- وزیر اقتصاد در جمع فعالان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تبریز با انتقاد از آوردن پول نفت بر سر سفره های مردم در سالهای گذشته گفت: سال گذشته سهم نفت از منابع دولت به ۳۱ درصد کاهش پیدا کرد.

مدیرعامل بورس کالا:

ارزش معاملات سکه آتی ۲۰۰ درصد بیشتر شد

خبرهای بانکی- مدیرعامل بورس کالای ایران از انجام مذاکراتی با عده ای از تجار آهن برای خریداری فولاد و آهن و عرضه در بازار خرده فروشی با دریافت کد معاملاتی در بورس کالا خبرداد و گفت: توسعه عرضه ها در بازار فیزیکی به شدت پیگیری می شود.

تغییرات نرخ ارز در هفته ای که گذشت

خبرهای بانکی- نگاهی به قیمت انواع ارزهای معتبر در روزهای هفته جاری نشانگر این است که قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد در تمامی روزهای هفته افت و خیز بسیار جزیی داشته است.