پایگاه خبری اقتصادی و تحلیلی نیوزبانک

جستجو

خبرهای بانکی- هدف اصلی نظارت بانکی، حفظ ثبات نظام مالی و افزايش اعتماد به آن از طريق کاهش ريسک برای سپرده‌گذاران و ساير بستانکاران است. از اين رو نظارت در پی آن است تا اطمينان يابد بانک‌ها و موسسات اعتباری به شيوه‌ای ايمن و صحيح عمل کرده؛ در مقابله با ريسک‌های فراروی خود، از سرمايه و ذخاير کافی برخوردارند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- «مديريت‌کل مقررات، مجوزهاي بانکي و مبارزه با پولشويي بانک مرکزی» با ساير بخش‌ها و واحدهاي این بانک در راستاي سياست‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي و همگام با سياست‌هاي دولت محترم، اهتمام داشته است تا نقش و رسالت خويش را به شکل شايسته و درخوري به انجام رسانده و به نحو مطلوب و ضابطه‌مند، بسترهاي بهبود فضاي کسب‌و‌کار و رفع موانع پيش‌روي توليد و خارج کردن فعاليت‌هاي اقتصادي از رکود را فراهم کند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- رییس کل بانک مرکزی در اجلاس گروه منطقه‌ای سیانزا (SEANZA) که در نپال در حال برگزاری است، در سخنراني رسمي خود با اشاره به تغییرات بازارهای منطقه ای پس از بحران های جهانی گفت: وجود ارتباط درونی بازارهای مالی این ضرورت را ایجاب می کند که همکاری های منطقه ای و جهانی با هدف مقابله با بحران های مالی تقویت شوند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- قائم مقام بانک مرکزی شکل گیری کمیته های مشترک تخصصی میان ایران و پاکستان را لازمه برقراری و گسترش روابط اقتصادی و تجاری دانست و تأکید کرد این کمیته ها می تواند در رفع موانع اقتصادی و تجاری میان دو کشور موثر باشند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- بانک حکمت ایرانیان در اردیبهشت‌ماه امسال از «دیدی‌بود»،طرح شبکه اجتماعی کسب‌وکار رونمایی و از همه‌ی نهادهای اقتصادی کوچک و بزرگ دعوت کرد تا به این شبکه بپیوندند، از مزایای این شبکه هوشمند شفافیت مالی، مشارکت عمومی آحاد جامعه، منظم شدن اطلاعات کسب‌وکار و مبارزه مؤثر با قاچاق کالا شمرده می‌شود.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید باید زمینه هدایت بنگاه های اقتصادی به بحث نوسازی و فن آوری های جدید را فراهم کنند، همچنین لازم است واحدهای تولیدی که محصولات آنها در بازار خریدار ندارد فضای سرمایه گذاری را به واحدهایی که قدرت رقابت و فروش دارند، واگذار کنند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- بیست و هفتمین همایش بانکداري اسلامی روزهاي سه شنبه و چهار شنبه 9 و 10 شهریورماه 1395 با موضوع « تعامل نظام بانکداري بدون ربا با بانکداري بین الملل » با حضور صاحب نظران، اساتید دانشگاهی و کارشناسان بانکی در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

مشاهده متن کامل

اخبار آرشیو...

مدیر عامل بانک حکمت ایرانیان در کافه اقتصاد:

چرخه دیدی بود مشمول تسهیلات می شود

خبرهای بانکی- مدیرعامل بانک حکمت ایرانیان با بیان اینکه این بانک دیگر خارج از شبکه اجتماعی تجاری «دیدی بود» به افراد حقیقی و حقوقی تسهیلات نمی دهد، یکی از بزرگترین مزیت های این شبکه را ایجاد یک بانک اطلاعاتی دانست که برای برنامه ریزی های میان و بلندمدت به شدت مورد نیاز کشور است.

در آغاز معاملات امروز:

شاخص بورس رشد کرد

خبرهای بانکی- در آغاز معاملات بازار امروز شاخص کل در ارتفاع 77.367 هزار واحدی ایستاد و به رشد 53.73 واحد رسید.

کاهش ناچیز نرخ دلار و پوند بانکی/ افزایش قیمت یورو

خبرهای بانکی- بانک مرکزی برای امروز (دوشنبه هشتم شهریورماه) نرخ بانکی ۳۹ ارز را اعلام کرد که براین اساس نرخ ۱۸ ارز از جمله دلار و پوند نسبت به روز گذشته کاهش، نرخ ۱۱ ارز از جمله یورو افزایش و نرخ ۱۰ ارز دیگر نیز به نسبت به روز گذشته بدون تغییر بوده است.

قائم مقام بانک مرکزی بیان کرد:

تاکید ویژه بر استقلال بانک مرکزی

خبرهای بانکی- پس از مدت ها مطالعه و کار کارشناسی پیش نویس لوایح بانک مرکزی و بانکداری در کشور تدوین شد. این پیش نویس با توجه به ماهیت اسلامی بودن بانکداری کشور ما و بررسی کارشناسانه این قوانین در سایر کشورها و فاصله زمانی که از تصویب قانون پولی و بانکی در کشور می گذرد، تهیه شده است.

عضو شورای شهر اسلامی شهر اهواز تصریح کرد:

بانک شهر الگوی بانکداری نوین

خبرهای بانکی- عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به اقدامات بانک شهر در حوزه بانکداری الکترونیک گفت: این بانک می‌تواند الگویی برای سایر بانک‌ها در حوزه بانکداری نوین باشد.

مدیر عامل بانک کشاورزی خبر داد:

افزایش سرمایه ۳۰ هزار میلیارد ریالی بانک کشاورزی

خبرهای بانکی-مدیر عامل بانک کشاورزی گفت: در قانون بودجه سال ۹۵ مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال از محل کارمزد های بانک مرکزی به منظور افزایش سرمایه بانک کشاورزی پیش بینی شده است.

نوبخت اعلام کرد:

ایجاد ۱۵۰ هزار شغل صنعتی تا پایان سال

خبرهای بانکی- رئیس سازمان برنامه و بودجه به تدابیر اتخاذ شده برای حمایت از بنگاه‌های تولیدی اشاره و اظهار کرد: برای این منظور ۱۶۰ هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده تا به ۷۵۰۰ واحد تولیدی پرداخت شود که با فعال شدن این واحدها تا پایان سال برای ۱۵۰ هزار جوان جویای کار، شغل ایجاد می‌شود.