پایگاه خبری اقتصادی و تحلیلی نیوزبانک

جستجو

خبرهای بانکی- بالاخره مدیر عامل رفاه بعد از روزها سکوت به سخن امد وگفت: سندی که در رسانه‌ها منتشر شد پرینت گردش حساب من بود که مانده حساب را در ۱۰ ماه گذشته نشان می‌داد و تنها حقوق ماه اسفند ماه نبود .

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- رئیس جمهوری در دستوری از معاون اول خود خواست تا در اسرع وقت همه موارد تخلف و هرگونه سوء استفاده درخصوص حقوق و پاداش های پرداختی به مدیران در دستگاه های اجرایی را شناسایی کرده و وجوهی که به ناحق پرداخت شده به بیت المال مسترد و مدیران متخلف عزل شوند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- رئیس کل بیمه مرکزی گفت: اگر نرخ شکنی و ارائه نرخ های غیرفنی و رقابت های ناسالم در صنعت بیمه ادامه یابد، بیمه مرکزی و شورای عالی بیمه با اعلام کف نرخ ها به موضوع ورود پیدا خواهد کرد.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- محمد هاشم بت‌شکن، مدیرعامل بانک مسکن گفت: ایستادگی بانک مرکزی در استمرار سیاست کاهش نرخ تورم در کشور بدون شک موجب کاهش نرخ سود تسهیلات و سپرده‌های بانکی خواهد شد و با ادامه این روند شاهد رشد اقتصادی و خروج از رکود خواهیم بود.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- وزیر خارجه ایران با تاکید بر اینکه ایران کشوری توانا است و بر موانع بانکی موجود نیز فائق می‌آید گفت: ایرانیان با قوت و عزم راسخ وارد حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری شده‌اند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جلسه امروز خود با رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به‌منظور بررسی نحوه اجرای قانون حذف ۲۴میلیون نفر پُردرآمد از دریافت یارانه خبر داد.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد مردم علاقه‌ای به تسهیلات بانکی ندارند گفت:اساسنامه صندوق ضمانت تعاون در هیأت وزیران اصلاح شده و به دنبال ایجاد بانک تخصصی تعاون هستیم.

مشاهده متن کامل

اخبار آرشیو...

مدیرعامل بانک قوامین :

بانک مرکزی قبل از ادغام سراغ اصلاح ساختاری بانک‌ها برود

خبرهای بانکی- غلامحسین تقی نتاج مدیرعامل بانک قوامین ، با اشاره به برنامه بانک مرکزی برای ادغام برخی‌ بانک‌ها، اظهارداشت: بهتر است بانک مرکزی قبل از ادغام بانک‌ها را ملزم به افزایش سرمایه کند و اگر هر کدام از بانک‌ها این افزایش سرمایه ندهند، خود به خود یک مجموعه‌ای از زیرساخت‌ها برای اقدامات اصلاحی نظام بانکی فراهم می‌شود.

اسماعیل دوستی تصریح کرد:

مجوز بانک مرکزی و خدمات شهرداری تایید تداوم فعالیت شهرنت‌ بانک شهر

خبرهای بانکی- نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا شهربا اشاره به رضایت شهروندان از خدمات 24ساعته شهرنت‌های بانک شهر گفت: مجوز بانک مرکزی و خدمات شهری شهرداری تاییدی برای ادامه فعالیت شهرنت‌های بانک شهر است.

افزایش 10 درصدی اجاره بها در بهار

خبرهای بانکی- بانک مرکزی با انتشار گزارش جدیدی از اوضاع خرید و فروش مسکن در تهران، از افزایش حدود ۱۰ درصدی اجاره‌ها در پایتخت خبر داد.

انتقاد فعالان اقتصادی از کاهش یک طرفه نرخ سود بانکی:

کاهش نرخ سود سپرده های بانکی به نفع بانکداران و به ضرر سپرده گذاران است

خبرهای بانکی- بر اساس اجماع میران بانکی نرخ سود سپرده های بانکی از اول تیرماه به حدود 15 درصد کاهش یافت که این کاهش خود جوش موج انتقاداتی از سوی مردم و فعالان اقتصادی به خاطر عدم کاهش نرخ سود تسهیلات را در پی داشت البته اکثریت مدیران بانکی اعتقاد دارند به منظور کاهش نرخ سود بانکی ابتدا باید نرخ سود سپرده ها کاهش وبه تدریج با کم شدن نرخ تمام شده پول نرخ تسهیلات نیز روند نزولی را طی کند از این رو پیش بینی می شود در شورای پول واعتباری در خصوص کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی در ابتدای مرداد ماه نیز تصمیم گیری شود.

مدیر عامل بانک مهر اقتصاد در مراسم افتتاح کارخانه تولیدویتامین E:

بانک ها و واحد های تولیدی بستر ساز اقتصاد مقاومتی هستند

خبرهای بانکی- فاز اول نخستین کارخانه ویتامین E (پودر 50 درصدی طیوری و دامی) در خاور میانه و پنجمین واحد تولید در دنیا با حمایت بانک مهر اقتصاد و با حضور سید ضیاء ایمانی مدیرعامل این بانک افتتاح شد.

رئیس پژوهشکده پولی وبانکی تشریح کرد:

زمینه‌ها و پیامدهای کاهش نرخ سود سپرده های بانکی

رئیس پژوهشکده پولی وبانکی گفت: اخیرا بانک‌ها برای کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی از ابتدای تیرماه به یک توافق دست‌ یافتند. همزمان برخی از بانک‌ها زودتر از زمان تعیین‌شده اقدام به کاهش نرخ سود سپرده‌ها به محدوده ۱۵ درصد کرده‌اند. دو موضوع مهم درخصوص حرکت بانک‌ها در مسیر کاهش نرخ سود قابل بحث است: اول اینکه عوامل شکل‌گیری توافق بانک‌ها برای کاهش نرخ سود و اقدام عملی در این راستا چه بوده است؟ دوم اینکه پیامدهای اقدام عملی بانک‌ها برای کاهش نرخ سود در دو سطح نظام بانکی و اقتصاد کلان چه خواهد بود؟

پرداخت خسارت به ذینفعان حادثه نی ریز آغاز شد

خبرهای بانکی- مدیر بیمه های اتومبیل بیمه ایران گفت:پرداخت خسارت به ذینفعان حادثه نی ریز آغاز وخانواده های بازماندگان سربازان فوت شده و مصدومان این حادثه به منظور دریافت غرامت می توانند به شعبه شیراز بیمه ایران مراجعه نمایند.

رئیس بانک تسویه حسابهای بین المللی:

آمادگی بانک های مرکزی جهان برای خنثی سازی نوسان های مالی برگزیت

خبرهای بانکی- رئیس بانک تسویه حساب های بین المللی روز یکشنبه گفت که بانک های مرکزی عمده جهان، تا حد امکان تنش های بازار ناشی از رای انگلیس به ترک اتحادیه اروپا را محدود خواهند کرد.

شاخص تالار شیشه‌ای 71 واحد رشد کرد

خبرهای بانکی- شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز برای چهارمین روز پیاپی با احتیاط رشد کرد و توانست کانال 73 هزار و 700 واحدی را هم پشت سر بگذارد.

پيرو ديدار قائم مقام بانك سرمايه و وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:

رايزني ها جهت حضور بانك سرمايه در حوزه هنر

خبرهای بانکی- جلسه بررسي نحوه همكاري هاي بانك سرمايه با گروه توسعه هنري ايران با حضور مديران و نمايندگان هر دو مجموعه برگزار شد.