پایگاه خبری اقتصادی و تحلیلی نیوزبانک

جستجو

خبرهای بانکی- «بانک قرض‌الحسنه رسالت» یک بانک با تمرکز بر مفهوم قرض‌الحسنه است و علاوه بر علاقه به فرهنگ‌سازی در این حوزه، مبنای خدمات خود را بر محور تسهیلات خرد بدون بهره قرار داده است. تبلیغات محدودی دارد و نخستین بانک غیردولتی با مفهوم بانکداری اجتماعی است.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه هدف نظام بانکی در سال 1395 پشتیبانی جدی تر از تولید و افزایش اشتغال است، گفت: علی رغم وجود مشکلات در سال جاری و تنگنای اعتباری موجود، عزم جدی نظام بانکی، استفاده از تمام ظرفیت های موجود برای کمک به تولید، صنعت و اشتغال است.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- بانک مرکزی گزیده‌ی آمارهای اقتصادی اردیبهشت‌ماه سال جاری را مننتشر کرد که بر این اساس روند کاهشی بدهی‌های خارجی ایران که از سال ۸۶ آغاز شده بود و در طول دولت یازدهم هم ادامه داشت بار دیگر در ماه‌های اخیر به حالت صعودی درآمده است.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- موسسه «ثامن» به خاطر شباهت اسمی به موسسه غیرمجاز «ثامن‌الحجج» و تا حدودی شباهت لوگو با این موسسه این روزها متحمل خسارت‌هایی به برند خود شده است. بسیاری از عموم مخاطبان حتی هنوز نمی‌دانند که این دو موسسه ربطی به هم ندارند و اساساً از ابتدا دو نهاد اقتصادی متفاوت‌اند. اما قواعد دنیای برندها موجب شده که بسیاری از تلاش‌های موسسه مجاز ثامن در جهت جذب سپرده تحت تأثیر فضای پرتنش و خبرساز ناشی از جریان ورشکستگی و تعطیلی موسسه «ثامن‌الحجج» قرار گیرد.

مشاهده متن کامل

قالب جدید صورت‌های مالی بانک‌ها که همگرا با استاندارد بین‌المللی گزارشگری مالی(IFRS) تهیه شده است شفافیت بسیار بیشتری به صنعت بانکداری ایران می‌دهد و زمینه را برای همکاری‌های مالی بین‌المللی فراهم می‌کند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- سرویس جدید بانک سرمایه ارائه‌ی خدمات بانکی از طریق کارت‌های بانکی را به سطحی جدید ارتقا داده است. بسیاری از خدمات بانکی و پرداخت و حتی قابلیت‌های دیگر مانند حمل‌ونقل و شناسایی همگی در تک‌کارت بانک سرمایه جمع شده‌اند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- بانک پارسیان با پذیرش مسئولیت پاسخگویی به سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج گویی دردسر بزرگی برای خود خریده است. برای هیچ بانکی مطلوب نیست که وقتی مشتریانش در شعبه مشغول گرفتن خدمات هستند، شاهد حضور عده‌ای معترض و عصبانی باشند که مطالبات خود را از یک بدهکار دیگر فریاد می‌زنند.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- رئیس پژوهشکده پولی و بانکی از اختلاف نظر بانک مرکزی و سازمان حسابرسی بر سر فرمت جدید صورت مالی بانک‌ها خبر داد و گفت: سازمان حسابرسی باید در این باره انعطاف نشان دهد.

مشاهده متن کامل

خبرهای بانکی- رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی گفت: با ارائه صورت های مالی جدید در نظام بانکی جنگ قیمتی که بین نرخ های سپرده وجود دارد کنترل می شود و بازیگران بین المللی درک و استنباط بهتری از صورتهای مالی نظام بانکی پیدا می کنند.

مشاهده متن کامل

اخبار آرشیو...

افزایش نرخ یورو، دلار و مسکوکات طلا در بازار آزاد تهران

خبرهای بانکی- صرافان ارز و سکه در معاملات امروز (سه شنبه) بازار آزاد، هر دلار آمریکا را با 24 ریال افزایش نسبت به دیروز، 35 هزار و 190 ریال و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را با 68 هزار ریال افزایش، 10 میلیون و 898 هزار ریال داد و ستد کردند.

بهار امسال در خراسان رضوی:

بانک صنعت و معدن ٥٣١ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

خبرهای بانکی- استان خراسان رضوی در سه ماه نخست امسال مبلغ ٥٣١ میلیارد ریال تسهیلات از بانك صنعت و معدن دریافت كرد كه این رقم به ٤٣ طرح صنعتی كوچك ، متوسط و بزرگ صنعتی در این استان تخصیص یافت.

مصوبه ای عملیاتی یا تشریفاتی؛

افزایش 6 برابری سرمایه بانک های برون مرزی در مناطق آزاد محقق می شود ؟

خبرهای بانکی- شورای پول و اعتبار اواخر تیرماه امسال در مصوبه ای با رویکرد تمهید شرایط حضور و فعالیت بانک‌هایی معتبر، برخوردار از سرمایه مکفی و توانمند برای انجام عملیات بانکداری برون ‌مرزی در مناطق آزاد که قادر به جبران زیان‌های احتمالی وارده، پوشش ریسک‌ها، تضمین ثبات و پایداری و دارای ظرفیت اعتباری و تسهیلات‌ دهی کافی باشند، مقرر کرد حداقل سرمایه مورد نیاز برای تأسیس بانک برون ‌مرزی در مناطق آزاد از 25 میلیون یورو به 150 میلیون یورو افزایش یابد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:

آشنا نبودن با مفاهیم بورس مانع مهم توسعه بازار سرمایه است

خبرهای بانکی- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار آشنا نبودن نخبگان و مراکز تصمیم گیری با مفاهیم بورس در کنار ناآگاهی عموم جامعه نسبت به بازار سرمایه را مانع مهم سر راه بازار سرمایه عنوان کرد.

طبق اعلام بانک مرکزی؛

نرخ 18 ارز نسبت به دیروز افزایش یافت

خبرهای بانکی- بانک مرکزی امروز (سه شنبه) نرخ 39 ارز عمده را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ 17 ارز از جمله دلار و پوند نسبت به دیروز کاهش و 18 ارز دیگر همچون یورو افزایش یافت و ارزش چهار واحد پولی ثابت ماند.

بورس درآغاز معاملات روز خوبی شروع کرد

خبرهای بانکی- در آغاز معاملات بازار سرمایه در روز 5 مرداد ماه سال جاری، تعداد 75هزار و 482 سهم اوراق بهادار به ارزش 1 میلیارد ریال در بیش از 5 هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شدند.

برگزاری مراسم معارفه سرپرست جدید اداره امور شعب استان کرمان بانک ملی

خبرهای بانکی- با حضور برات کریمی عضو هیأت مدیره و اصلان کریمی مدیر امور شعب منطقه دو کشور، مراسم معارفه جاوید قوامی سرپرست جدید اداره امور شعب استان کرمان و تودیع عبدالناصر بذرافشان رئیس سابق این اداره امور شعب برگزار شد.